środa, 16 października 2024 02:20
Ważne informacje

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry – skuteczna pielęgnacja

Profesjonalne kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry, czyli ze specjalnym przeznaczeniem do pielęgnacji właśnie przy tym schorzeniu, są w stanie znacznie wpłynąć na kondycję chorego naskórka. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając właściwe kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry, to zostań z nami.
  • 05.10.2024 07:33
  • Autor: Farmacia Verde
Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry – skuteczna pielęgnacja

Co to za choroba łojotokowe zapalenie skóry głowy?

Łojotokowe zapalenie skóry głowy jest przewlekłą dermatozą, trudną do leczenia, ze względu na problemy z ujednoliceniem farmakologii, ponadto co też istotne, choroba jest przewlekła, a więc ma okresy remisji i nawrotów. 

Objawy ŁZS głowy to:

  •  rumieniowo-złuszczające się zmiany,

  • brązowe albo żółte, tłuste łuski,

  • surowiczy wysięk,

  • nawarstwiony wyschnięty, martwy naskórek, prowadzący do powstania „skorupy”,

  • ból, świąd, pieczenie.

Skuteczne zarządzanie łzs
Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Nie istnieje lek, który pozwoliłby na całkowite wyleczenie z łojotokowego zapalenia skóry. Konieczne jest zatem powtarzanie terapii leczniczej, zmniejszającej stany zapalne, widoczne objawy choroby oraz dotkliwy świąd. Nieodłącznym elementem okazuje się również odpowiednia pielęgnacja przy pomocy dermokosmetyków, bogatych w kwasy, siarkę, cynk oraz inne cenne naturalne składniki aktywne. Stosowanie takich produktów, również profilaktycznie, pozwala odżywić skórę i wyregulować pracę gruczołów łojowych, co jest tutaj kluczowe  mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Na łojotokowe zapalenie skóry głowy możesz wybrać skuteczny zestaw SEBORH

Masz problemy z ŁZS skóry głowy? Już dziś zacznij używać profesjonalnego szamponu, emulsji i płynu, które pomogą Ci efektywnie pozbyć się nawet bardzo uporczywych objawów choroby.

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  • Szampon Seborh – ma lekką, kremową konsystencję, w składzie znajdziesz np.: mleczko pszczele, siarczek selenu, glinkę białą czy ichtiol. Szampon dokładnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy, złuszcza i usuwa martwy naskórek. Skutecznie zabija bakterie oraz grzyby. Zatrzymuje wodę w skórze i ją regeneruje.

  • Emulsja Seborh – lekka formuła z: siarką, piroktonem olaminy, mocznikiem czy kwasem mlekowym przywraca równowagę gruczołom łojowym. Szybko odkaża i niweluje stany zapalne, ale też nieprzyjemne odczucia, jak swędzenie czy pieczenie. Co ważne zmniejsza nadmierne łuszczenie się naskórka, staje się on miękki oraz gładki.

  • Płyn Seborh – znajdziesz w nim kwasy typu glikolowy czy migdałowy, ponadto ekstrakt z rozmarynu, pantenol, glukonolakton. Produkt pomaga się skórze zregenerować, wzmocnić mikrokrążenie i naczynia krwionośne. Mgiełka reguluje pracę gruczołów łojowych oraz proces złuszczania naskórka.

     

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

 

Jak stosować zestaw Seborh?

  • Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

  • Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

  • Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Skuteczna pielęgnacja przy łojotoku – czyli jaka?

Łojotokowe zapalenie skóry wymaga systematycznych wizyt u dermatologa, który prowadzi właściwe leczenie. Wykorzysta on leki dostępne na receptę oraz te bez recepty. Dobiera je do zaawansowania choroby, mogą to być: leki miejscowe, doustne, ewentualnie inne produkty. Należy zwrócić uwagę na regularne stosowanie dermokosmetyków z odpowiednio dobranymi naturalnymi składnikami aktywnymi. Szczególnie istotne są kwasy, ale też ekstrakty i wyciągi roślinne. Holistyczne podejście pozwala niwelować wszystkie charakterystyczne objawy ŁZS oraz pomaga odbudować warstwę hydrolipidową skóry.

Podsumowanie

Leczenie oraz pielęgnacja skóry z ŁZS nie są proste, ze względu na przewlekły charakter choroby. Dlatego konieczny okazuje się systematyczny kontakt ze lekarzem oraz stosowanie dermokosmetyków na bazie kwasów i innych naturalnych składników, które pomogą utrzymać stan remisji na dłużej.

Materiał partnera