Effendi 500 SC — uniwersalny metazachlor
Substancja czynna metazachlor jest jedną z niewielu, które w uprawie rzepaku ozimego mogą być aplikowane przed i po wschodach rośliny uprawnej. Dzięki tej elastyczności wykorzystywana jest ona często jako komponent w programach ochrony chwastobójczej. Zakres stosowanie Effendi 500 SC pozwala maksymalne wykorzystać właściwości i skuteczność substancji czynnej — produkt zarejestrowany jest do stosowania przed i po wschodach rzepaku.
Co razem z Effendi 500 SC w technologi zwalczania chwastów?
Samodzielna aplikacja produktu w fazie kilku liści rzepaku, nawet w pełnej dawce jest niewystarczająca do uzyskania i utrzymania wysokiej skuteczności chwastobójczej. Dlatego też produkt wymaga wsparcia w postaci partnera. Idealnym rozwiązaniem jest włączenie do technologii zwalczania chwastów dwuliściennych herbicydu Navigator 360 SL. Eksperci z firmy Osadkowski zalecają wówczas dawkowanie Effendi 500 SC 1,5 l/ha i Navigator 360 SL 0,2 l/ha.
Dlaczego warto sięgnąć po herbicyd Spark?
Sezon wegetacyjny 2024/2025 jest pierwszym, w którym plantatorzy rzepaku ozimego będą mogli wybrać z oferty herbicydów dostępnych w firmie Osadkowski ten produkt. Jest to gotowe i niezwykle skuteczne rozwiązanie zwalczające kluczowe chwasty w uprawie rzepaku. Produkt ten nie wymaga "wsparcia" innymi herbicydami do uzyskania pełnej skuteczności. Aplikacja Spark w dawce 1,5 l/ha do fazy 3 liścia właściwego rzepaku pozwoli na eliminację chwastów i zabezpieczenie uprawy przed zachwaszczeniem wtórnym.
Jak polepszyć skuteczność zabiegu herbicydowego?
Na skuteczność działania technologii herbicydowej łączącej działanie doglebowe z nalistnym wpływ ma wiele czynników zależnych i niezależnych od rolnika. Jednym z nich, na który niewątpliwie mamy wpływ, jest wybór i dodatek adiuwantu rzeczywiście wpływającego na jakość wykonania zabiegu. Takim produktem jest niewątpliwie Inex- A, który od lat dodawany jest do cieczy opryskowej i przynosi zauważalne rezultaty.
Jego rola w technologii nalistnego odchwaszczania rzepaku ozimego jest nieoceniona. Z jednej strony wpływa na działanie substancji doglebowych, a z drugiej zwiększa efektywność tych o działaniu nalistnym.
Swoją wiedzę o zwalczaniu chwastów dwuliściennych w rzepaku można rozszerzyć, zapoznając się z produktami zamieszczonym na: https://osadkowski.pl/srodki-ochrony-roslin/chwasty-dwuliscienne--c-001116.