czwartek, 16 stycznia 2025 14:47
Ważne informacje
Reklama

Nielegalne kasyno w centrum Szczecina 

12 automatów do gier oraz ruletkę wykryli funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie  w lokalu, w którym prowadzony był nielegalny salon gier hazardowych. 
Kliknij aby odtworzyć

10 marca br. funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego 
w Szczecinie we współpracy z Prokuraturą Rejonową Szczecin-Niebuszewo prowadzili kontrolę ukierunkowaną na zwalczanie nielegalnego hazardu. 
Przy jednej z głównych ulic w centrum Szczecina skontrolowano lokal, w którym prowadzony był nielegalny salon gier hazardowych. W jego wnętrzu znajdowało się 12 automatów do gier oraz ruletka. Wszystkie urządzenia zostały zatrzymane.
Zabezpieczono również środki pieniężne w łącznej kwocie 3.420 zł przeznaczone na „wygrane'' oraz znajdujące się we wnętrzu automatów i w ruletce.
„W postępowaniu karnym-skarbowym wyjaśnimy, kto organizował nielegalne gry na automatach w tym lokalu, a tym samym kto poniesie konsekwencje prawne tego czynu zabronionego.” powiedział Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej 
w Szczecinie – nadkomisarz Robert Hołubasz. „Dzięki połączeniu trzech dotychczasowych służb, Krajowa Administracja Skarbowa dysponuje pełnymi możliwościami zwalczania patologii i nielegalnych działań na szkodę państwa.”
Zgodnie z obowiązującymi przepisami gry na automatach mogą być urządzane wyłącznie w kasynach gry na podstawie udzielonej koncesji. Ostatnie zezwolenia na urządzanie gier na automatach poza kasynami gry wygasły jeszcze w 2015 roku.
Zachodniopomorska Służba Celno-Skarbowa przypomina, że urządzającym 
i prowadzącym nielegalne gry na automatach grożą konsekwencje zarówno karne (kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie),
jak i administracyjne (kara pieniężna w wysokości 12 tys. złotych od jednego automatu). Karze pieniężnej podlegają także właściciele lokali, w których prowadzone są gry na automatach, gdyż w myśl ustawy o grach hazardowych, również oni uznawani są za urządzających gry.
Restrykcyjne przepisy hazardowe ograniczające możliwość organizowania gier na automatach wyłącznie do kasyn, służą ochronie społeczeństwa przed negatywnymi skutkami hazardu. Istotne jest uświadomienie obywatelom, że nielegalny hazard to często narzędzie do "prania brudnych pieniędzy" i legalizacji dochodów, które mogą mieć związek z działalnością grup przestępczych, zajmujących się przemytem, handlem narkotykami 
i przestępstwami podatkowymi.
Działania kontrolne w obszarze nielegalnego hazardu traktowane są priorytetowo przez zachodniopomorską Służbę Celno-Skarbową. W 2016 roku funkcjonariusze zatrzymali łącznie 1028 nielegalnie funkcjonujących automatów do gier, likwidując trwale 102 lokale hazardowe. 


Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej 
w Szczecinie



Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama
Reklama