Miasteczko zawodów zorganizowano na stadionie miejskim. Tam mieściło się biuro organizacyjne, wypożyczalnia kijów i scena, na której rozpoczęto i zakończono imprezę. Dla mieszkańców zorganizowano sporo atrakcji: między innymi ściankę wspinaczkową, występy zespołów muzycznych, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, a także stoiska promocyjne. Jedno z nich przygotowało miasto Świdwin, które w ten sposób podkreśliło jubileuszowy charakter 2016 roku. Nie zabrakło także Lokalnej Grupy Działania i Nadleśnictwa Świdwin, Świdwińskiej Szkółki Ekologiczno – Wędkarskiej oraz współorganizatora imprezy - Stowarzyszenia Diabetyków, które prowadziło pomiary poziomu cukru.
Miejsce startu i mety natomiast znajdowało się nieco dalej – w parku miejskim. Trasa przemarszu wiodła przez malownicze, parkowe ścieżki, w dodatku dopisała znakomita pogoda. Zawodnicy chwalili ciekawy i zróżnicowany, choć wymagający teren. W sumie w biegu uczestniczyło 214 osób, startujących w różnych kategoriach wiekowych. Początkujący mieli do przejścia 5 kilometrów, a dla zaawansowanych przygotowano trasę 10 – kilometrową. Na mecie każdy z nich odebrał pamiątkową monetę z rąk wiceburmistrz Urszuli Cieślińskiej i wiceprzewodniczącego Rady Miasta Stanisława Cieślińskiego. Po zakończeniu biegu impreza ponownie przeniosła się na stadion, gdzie ogłoszono wyniki i uhonorowano zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
Świdwińska impreza odbyła się w ramach Dni Walki z Cukrzycą i Otyłością. Stanowiła drugi etap Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego. Pierwszy z nich odbył się w Trzebiatowie 30 kwietnia, a następne są planowane w: Węgorzynie (23 lipca), Dąbkach (14 sierpnia), wszystko zaś zakończy się w Mistrzostwami Polski Europejskiej Stolicy Nordic Walking w Barlinku (3 września).
Informacje o świdwińskiej imprezie znajdują się również na stronie www.chodzezkijami.pl
Komentarze