Jednym z elementów, które zauważamy jako pierwsze, są cienie pod oczami. Mogą one świadczyć o nieprzespanej nocy, a także o problemach z wątrobą. Jeżeli utrzymują się długo, powinniśmy przyjrzeć się swojemu organizmowi. Oto kilka przyczyn powstawania cieni pod oczami:
- niezdrowy tryb życia,
- anatomicznie wklęsłe oczodoły,
- wiek,
- choroby tarczycy,
- cukrzyca,
- anemia,
- nadciśnienie tętnicze,
- alergie,
- choroby nerek,
- astma.
Jeżeli przypuszczamy, że cienie pod oczami są objawem choroby, powinniśmy najpierw zgłosić się do lekarza i uporać się z naszymi problemami zdrowotnymi. Lekarz po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu powinien zlecić badania i zaplanować leczenie.
Korektor pod oczy
Dość często cienie pod oczami są spowodowane budową anatomiczną twarzoczaszki lub zwyczajnie zmęczeniem. Warto mieć w swojej kosmetyczce korektor pod oczy, który zamaskuje sine miejsca pod powiekami. Korektor nakłada się promieniście pod oczami, lekko na policzek, aby uniknąć efektu odwróconej pandy. Powinien on być o ton jaśniejszy od podkładu, który używamy. Korektor pod oczy można nakładać na lub pod podkład, odpowiednio go rozprowadzając, aby zlał się z resztą. Osoby, które mają cienie pod oczami, nie powinny używać cieni z niebieskim pigmentem, gdyż podkreślą one żelowe pod oczy lub specjalne maseczki, które je zlikwidują.
Domowe sposoby
Jak na każdą dolegliwość istnieją domowe sposoby pozbycia się cieni pod oczami np. okłady z ogórka, ziemniaków, worków z herbatą, zimnych łyżeczek. Najważniejsze jest jednak aby zadbać o zdrowie i jeżeli sińce pod oczami pojawiają się często, należy koniecznie skonsultować się z lekarzem. Odpowiednia dieta, nawodnienie organizmu a także unikanie używek z pewnością wspomoże walkę z sińcami.