Zakres pomocy
Każda osoba, która zgłosi się do RCK w Świdwinie, może liczyć na indywidualnie dobrane wsparcie, świadczone przez specjalistów interwencji kryzysowej. Wśród dostępnych form pomocy znajduje się pomoc psychologiczna, poradnictwo pedagogiczne, pomoc terapeutyczna, warsztaty, grupy wsparcia, a także zajęcia psychoedukacyjne. W razie konieczności pracownicy RCK organizują również klientom specjalistyczne konsultacje, np. u prawnika, seksuologa czy doradcy zawodowego. Pomoc udzielana w ramach RCK ma charakter ambulatoryjny (świadczony w placówce) lub wyjazdowy – udzielany w miejscu pobytu osoby doświadczającej sytuacji kryzysowej.
Wsparcie dla osób w każdym wieku
Obecne czasy są szczególnie trudne dla dzieci i młodzieży. Płynące zewsząd przekazy o konieczności bycia idealnym, nieporozumienia w kontaktach z członkami rodziny, problemy z funkcjonowaniem w grupach rówieśniczych czy trauma związana z izolacją w trakcie pandemii COVID-19 – to tylko kilka czynników, które mogą przyczynić się powstania kryzysu psychicznego. Na szczęście żaden z młodych mieszkańców powiatu świdwińskiego nie musi pozostać bez pomocy w trudnej sytuacji. Wystarczy zgłoszenie do RCK w Świdwinie.
Jak się zgłosić
Regionalne Centrum Kryzysowe w Świdwinie znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego 27. Z placówką można skontaktować się drogą telefoniczną – numer 531 572 825lub mailową - r[email protected]
Część wojewódzkiego projektu
Dedykowane mieszkańcom powiatu świdwińskiego Regionalne Centrum Kryzysowe w Świdwinie to jedno z ośmiu centrów kryzysowych, które powstało w województwie zachodniopomorskim w ramach projektu Regionalne Pogotowie Kryzysowe. Projekt został sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.
Komentarze